Mezar türkçe dublaj izle


Ligeia, Edgar Allan Poe’nun erken dönem öykülerinden biridir. İlk defa 1938′de yayınlanan öykü, isimsiz bir anlatıcı ile Ligeia adındaki güzel ve kuzgun saçlı eşi hakkındadır. Hastalanan Ligeia, ölmeden hemen önce, insanın sadece irade yoluyla hayatta kalabileceğine dair bazı sözlerini sayıklar. Eşinin ölümünün ardından anlatıcı, Leydi Rowena ile evlenir. Leydi Rowena da hastalanıp ölünce, çılgına dönen anlatıcı, gece boyunca kadının cesedi yanında kalır. Sonunda Rowena yavaş yavaş dirilmeye başlar ama aynı zamanda da Ligeia’ya dönüşür. Öykü, anlatıcının afyon etkisiyle gördüğü bir düş olabileceği gibi, kimi görüşlere göre de Poe’nun hiciv amacıyla yazdığı bir öykü de olabilir. İlk olarak The American Museum isimli dergide yayınlanan öyküyü Poe, hayatı boyunca defalarca gözden geçirmiş ve yeniden yayınlamıştır.
2007 ABD yapımı komedi ve korkunun bir arada oldugu bu filmi sitemizden online türkçe düblajlı olarak izleyebilirsiniz.iyi seyirler..

Alternatif izleme 1
70 dakika sonra uyarı verdiğinde modeminizi kapatıp açıp sayfayı yenileyerek kaldığınız yere kadar sürükleyip devam ediniz.Veya alttaki alternafi çalıştırıp kaldınız yere kadar sürükleyip devamını izleyebilirsiniz.

Alternatif izleme 2
60 dakika sonra uyarı verdiğinde modeminizi kapatıp açıp sayfayı yenileyerek kaldığınız yere kadar sürükleyip devam ediniz.

Megavideo dan izlemek için tıklayın

Leave a comment

Your email address will not be published.

*